Nov 30th, 2023

Jak pojedyncze systemy pomagają rozwiązać problem ostatniej mili

Logistyka to rozległy proces obejmujący złożone rozważania, skomplikowane operacje i starannie obliczoną koordynację komponentów. Dziedziny, w których działa, są rozległe i zróżnicowane, ale wyzwania są często zaskakująco porównywalne. Niezależnie od tego, czy wysyłasz pomoc żywnościową do Afryki Środkowej, czy dostarczasz konsole do gier do centrum Cambridge, jeden zestaw problemów wydaje się dominować w każdej operacji logistycznej. Jeśli spojrzeć na odległość, ostatnie dwadzieścia procent podróży pochłania prawie osiemdziesiąt procent wszystkich zasobów operacyjnych. Dostarczanie konkretnych towarów do rąk konkretnych konsumentów cieszy się zasłużoną reputacją trudnego, kosztownego i czasochłonnego.  

Jest to tak zwany problem ostatniej mili. Jest to zestaw powiązanych ze sobą okoliczności i wyzwań, które sprawiają, że ostatni etap każdej operacji logistycznej jest najtrudniejszy. 


Dokładne problemy różnią się w zależności od sektora. Może to być kwestia braku danych na temat dokładnych miejsc docelowych (jak to często ma miejsce w przypadku Afryki Środkowej), może to być złożoność efektywnego grupowania zamówień przy niewielkich rozmiarach zrzutu (jak to może mieć miejsce w centrum Cambridge) lub może to być po prostu sam koszt dostarczenia tak wielu różnych produktów do tak wielu różnych lokalizacji.  

Niezależnie od sytuacji, trudności będą pojawiać się na różne sposoby, ale najlepszym możliwym rozwiązaniem jest pojedyncza opcja oprogramowania. Właśnie to IWS może zaoferować Twojej firmie.   

{% video_player “embed_player” overrideable=False, type=’hsvideo2′, hide_playlist=True, viral_sharing=False, embed_button=False, autoplay=False, hidden_controls=False, loop=False, muted=False, full_width=False, width=’1920′, height=’1080′, player_id=’122683909172′, style=” %}


Korzystając z systemu WMS, który łączy cały proces logistyczny na każdym etapie, od początkowej interakcji z klientem, przez generowanie dokumentów wysyłkowych, po wybór opakowań, obsługę magazynu i integrację z kurierem, minimalizujesz możliwość wystąpienia błędów i niedopasowanych informacji, które zaostrzają problemy związane z ostatnią milą. Rozważmy następujące trzy główne zalety pojedynczych systemów oprogramowania w obliczu problemu ostatniej mili.  

1. Spójność formatowania  

Dzięki pojedynczemu systemowi oprogramowania można mieć pewność na każdym etapie, że każdy cyfrowy krok w procesie logistycznym mówi tym samym językiem. Przerwy i podziały między systemami są najbardziej podatnymi miejscami na błędy i pomyłki. Dzięki systemowi WMS, który obejmuje cały proces, istnieje minimalna możliwa przestrzeń do pojawienia się błędów.  

2. Zminimalizowane ręczne wprowadzanie danych  

Błąd ręczny jest zawsze czynnikiem nieprzewidywalnym. Niezależnie od tego, czy jest spowodowany prawdziwą pomyłką, przypadkowym rozproszeniem uwagi, nieuniknioną dezinformacją, czy czymś zupełnie nieprzewidzianym i niepoznawalnym, czynnik ręczny jest nieuniknionym źródłem nieporządku. Gdy system oprogramowania przechodzi od początkowego zamówienia do ostatecznej dostawy, istnieje minimalna możliwa przestrzeń na pojawienie się takiego problemu. Kwestie manualne można obejść, jeśli komputery koordynują i kontrolują cały proces. 

3. Śledzenie i śledzenie wszędzie  

Gdy jeden system jest używany na każdym etapie procesu, oznacza to, że ten sam system może być soczewką do oglądania całego procesu. W ten sposób, nawet w przypadku wystąpienia błędu, można go szybko wykryć, natychmiast skorygować i szybko rozwiązać. Dzięki takiemu aparatowi w grze, oczekiwania klientów i klientów mogą być obsługiwane ostrożnie, a ogólna operacja nie musi być zagrożona przez jakikolwiek błąd, błąd lub usterkę.  

Dzięki w pełni zintegrowanemu systemowi WMS obejmującemu każdy etap operacji logistycznych, dostawy są w najbezpieczniejszych możliwych rękach na każdym etapie. Od pierwszego kliknięcia do ostatniej mili, pojedynczy system jest najlepszą obroną i przewagą. To właśnie oferuje IWS. 

{{cta(‘122962365848′,’justifycenter’)}}


Written by

Invar Admin