Dec 21st, 2023

Twój magazyn potrzebuje CELÓW

Jakie są cele Twojego magazynu?  

Magazyny zawsze mają coś do zrobienia. Podstawowym celem jest często jakaś forma kompletacji. Przenoszenie przedmiotów z ogólnego obszaru magazynowego, zbieranie ich w grupy, które zostały wybrane zgodnie z potrzebami klienta lub zamówieniami klientów.  

Istnieją również inne drugorzędne cele, takie jak ponowne sortowanie magazynu lub podwójne sprawdzanie poziomów zapasów, ale wszystkie one służą głównemu celowi, który z kolei jest podporządkowany ogólnemu celowi firmy. Aby prosperować, przynosić zyski i ostatecznie rozwijać się. Tutaj z pomocą przychodzi oprogramowanie Invar Warehousing Software (IWS). 

 

{% video_player “embed_player” overrideable=False, type=’hsvideo2′, hide_playlist=True, viral_sharing=False, embed_button=False, autoplay=False, hidden_controls=False, loop=False, muted=False, full_width=False, width=’1920′, height=’1080′, player_id=’122683909172′, style=” %}

 
Aby osiągnąć wszystkie te cele, potrzebna jest wydajność, dokładność i efektywność kosztowa, a CELE są bardzo pomocne w uzyskaniu wszystkich tych rzeczy. Nie tylko w formie strategicznych celów, które magazyn powinien osiągnąć i do których dąży, ale także GOALS, które są dostarczane przez IWS.  

Zgrupowany Algorytmiczny System Logistyki Zamówień (GOALS). Sposób na zapewnienie, że procesy kompletacji w magazynie są tak radykalnie wydajne, jak to tylko możliwe.  

GOALS to system oprogramowania oparty na sztucznej inteligencji, który gromadzi podobne zamówienia w ramach procesu kompletacji. Oznacza to wysyłanie pracowników kompletujących na mniejszą liczbę krótszych przejazdów między jednostkami magazynowymi i oznacza, że pojedynczy pojemnik/kontener/wózek/inna mobilna jednostka podmagazynowa.  

Aby lepiej to zrozumieć, oto przykład:   

Wyobraźmy sobie magazyn spożywczy z tylko sześcioma produktami. Jabłka, banany, marchewki, daktyle, jajka i figi.  

Teraz wyobraźmy sobie następujące zamówienia: 

Klient nr 1 – zamówienie przychodzi o 8:15 – 12 jabłek, 8 bananów, 6 jajek.  
Klient nr 2 – zamówienie wpłynęło o 8:16 – 2 daktyle, 10 marchewek, 18 jajek.  
Klient nr 3 – zamówienie wpłynęło o 8:17 – 9 daktyli, 4 marchewki, 12 fig.   
Klient nr 4 – zamówienie wpłynęło o 8:17 – 10 jajek, 4 banany, 10 jabłek.  
Klient nr 5 – zamówienie przybywa o 8:18 – 4 jabłka, 9 jajek, 8 bananów  
Klient nr 6 – zamówienie przychodzi o 8:19 – 6 marchewek, 4 jajka, 12 daktyli, 7 bananów.  

System wykorzystujący standardowy system zamawiania “kto pierwszy, ten lepszy” mógłby po prostu podzielić te zamówienia na dwa zadania kompletacji, przy czym pierwsza fala zajmowałaby się klientami 1, 2 i 3, podczas gdy druga fala zajmowałaby się klientami 4, 5 i 6.  

Ponieważ jednak klienci 1, 4 i 5 chcą tylko jajka, jabłka i banany w różnych ilościach, szybciej byłoby zgrupować wszystkie te zamówienia w jednej podróży kompletatora. To samo dotyczy klientów 2 i 6, którzy mają tylko niewielką różnicę polegającą na tym, że 6 chce również banany. Klienta 3 również można łatwo zgrupować w tym miejscu, co znacznie przyspieszy ogólne wyznaczanie trasy. 

Jest to niezwykle uproszczona wersja tego, co robi GOALS. Nasze modelowanie ignoruje fakt, że GOALS wie również, jak daleko figi znajdują się od jajek i ile bananów znajduje się obecnie w magazynie. Jednak podstawowa zasada jest jasna. Zwykłe zajmowanie się zamówieniami w miarę ich napływania prowadzi do sytuacji, w której pracownicy kompletujący zamówienia przemierzają magazyn w podróżach, które są nie tylko powtarzalne, ale ostatecznie niepotrzebne. Dzięki systemowi aktywnie skanującemu i inteligentnie grupującemu zamówienia, pracownicy kompletujący mogą pracować wydajniej. Oszczędza to czas magazynu, zapewnia klientom lepszą obsługę i zapewnia firmie reputację i niezawodność, których potrzebuje, aby się rozwijać.  

Jest to rodzaj przewagi i korzyści, jakie IWS oferuje Twojej firmie. Inteligentne zorganizowanie operacji w ekstremalny przykład osiągalnej wydajności. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach oprogramowania Invar Warehousing Software, przeczytaj naszą najnowszą broszurę. 

{{cta(‘122962365848′,’justifycenter’)}}


Written by

Invar Admin