Oct 6th, 2023

Jak „czas rzeczywisty” może zoptymalizować magazyn?

Potrzebujesz zoptymalizowanego magazynu. Kontrola zapasów i zarządzanie nimi w czasie rzeczywistym są jego ważnymi aspektami i właśnie dlatego stanowią kluczowe funkcje IWS. Ale co to znaczy „w czasie rzeczywistym”?

Oxford Languages definiuje „czas rzeczywisty” jako „faktyczny czas, w którym przebiega proces lub wydarzenie”.

 

Ten termin ma również bardziej precyzyjne zastosowanie w informatyce „w odniesieniu do systemu, w którym dane wejściowe są przetwarzane w ciągu milisekund, dzięki czemu są one dostępne praktycznie natychmiast jako informacja zwrotna dla procesu, z którego pochodzą”.

Jeśli chodzi do oprogramowanie magazynowe, oznacza to, że procesy, które są odzwierciedlone w wizualizacji, w panelu nawigacyjnym, są dokładną reprezentacją Twojego magazynu takiego, jakim w danej chwili jest. Bez aktualizacji. Bez opóźnień w raportowaniu. Bez wątpliwości i uwzględniania opóźnień w komunikacji. Dostajesz to, co widzisz.

Może wydawać się nawet dziwne, że myślimy o „czasie rzeczywistym” jako o opcji, a nie oczekiwanym sposobie. My pracujemy w czasie rzeczywistym, nasi klienci składają zamówienia w czasie rzeczywistym, cały świat biznesu prowadzi operacje w czasie rzeczywistym. Nasza rzeczywistość dziejąca się z sekundy na sekundę nie zmienia się nagle dlatego, że „prowadzimy biznes”.

Twoja firma nie może czekać na żadną „fałszywą” wersję czasu, na której zastosowanie przez Twoje oprogramowanie przyzwalasz. Tak naprawdę w ciągu chwili może się zmienić tak dużo, że trzeba być na bieżąco z każdym procesem. Jeśli chcesz empirycznie sprawdzić, dlaczego praca w czasie rzeczywistym jest kluczowa, przeanalizuj te trzy problemy.

Zapobieganie brakom w magazynie – utrzymanie każdego zamówienia na właściwym kursie to jedno. Jednak uniknięcie groźnego i niszczącego reputację kryzysu magazynowego oznacza śledzenie każdego zamówienia w kontekście każdego innego zamówienia. Każda operacja magazynowa musi być monitorowana, nadzorowana i zrozumiana. Zastanów się, jak trudne się to staje, gdy weźmiesz pod uwagę opóźnienia spowodowane nie tylko przez własne procesy magazynowe, ale również przez proces monitorowania procesu.

Popraw swoją sytuację magazynową dzięki operacjom w czasie rzeczywistym. Dla Twojej firmy oznacza to znajomość położenia każdego artykułu podczas jego przemieszczania się. Dzięki temu braki zdarzają się rzadziej, a Twoja firma jest znaczenie bezpieczniejsza.

Komunikacja z klientami – każde zamówienie ma znaczenie i każde może być przedmiotem zapytań. Pytania będą się pojawiać, a jakość Twoich odpowiedzi będzie dobrze lub źle świadczyć o Twojej firmie. Chociaż przybliżony stan rzeczy wynikający z „fałszywego czasu” może być w porządku, z definicji bardziej prawdopodobne jest, że okaże się błędny. Mogą pojawić się problemy. Konieczne okaże się wprowadzenie poprawek. Klienci będą niezadowoleni.

Czas rzeczywisty poprawia sytuację w magazynie poprzez rzetelną i utwierdzającą w zaufaniu komunikację z klientami. Stopień zrozumienia sytuacji jest bez zarzutu, gdy raportujesz w czasie rzeczywistym.

Właściwa percepcja wyników – jaka jest najlepsza droga do poprawy sytuacji w magazynie? Zrozumienie. Przybliżenia, modele i symulacje są pomocne, ale jedynym prawdziwym źródłem wiedzy jest obserwowanie, jak rozwija się rzeczywistość. Jako że nie mamy tak dużego zasięgu wzorku, aby osobiście to monitorować, konieczna jest cyfrowa asysta.

Ale na ile dobra jest „fałszywa” komputerowa wersja? Czy potrzebujesz „prawdziwej” reprezentacji tego, co się dzieje? Musisz znać wyniki swoich operacji w czasie rzeczywistym, aby poprawić sytuację w magazynie.

Najlepszym na to sposobem jest zastosowanie IWS.

{% video_player “embed_player” overrideable=False, type=’hsvideo2′, hide_playlist=True, viral_sharing=False, embed_button=False, autoplay=False, hidden_controls=False, loop=False, muted=False, full_width=False, width=’1920′, height=’1080′, player_id=’122683909172′, style=” %}

Dowiedz się, co IWS może zrobić dla Ciebie i Twojej firmy już dzisiaj.

{{cta(‘122962365848′,’justifycenter’)}}


Written by

Invar Admin